V projektu DOMA Vám každý rok představí Štěpán Hon 12 svých oblíbených osobností v jejich domovech. Civilní dokumentární a přitom na výsost intimní portréty Vám přiblíží mediálně známé osobnosti tak, jak je neznáte. Vně svých profesních rolí, bez kostýmů a retuše. Můžete si tak na zdi svých domovů pověsit kalendář, který Vám bude oknem do jejich domovů. A jako bonus získáte přehledný plánovací prostor a mnoho potřebných informací. Budete vědět nejen, kdy je úplněk nebo kdy se mění čas, ale také, jaké problematice je ten který den věnován. Vše je zabaleno v minimalistické a přitom dokonalé grafice.

Kalendář je kompletován v chráněných dílnách teplické Arkadie, kde je také vyráběna jeho sítotisková titulní strana, a lze jej získat jen odměnou za příspěvek organizaci Cesta domů. Celý výtěžek je tedy věnován na dobročinné účely.

DOMA 2021

Rok 2020 by pro náš projekt zlomový. Vstoupily jsme do spolupráce s Cestou domů, která se stala hlavním příjemcem vygenerovaných prostředků, a z Arkádie se naopak stala výborně spolupracující servisní organizace, jež má na starosti kompletaci a distribuci kalendářů. I díky společnému vystoupení s Honzou Cinou, které v ČT zajistila Zlata Biedermannová ze SeenMedia PR, jsme poprvé rozdali všech 1000 kalendářů a vybraná částka se přiblížila tři čtvrtě milionu korun. Dalším rekordem byl počet zachycených slavných osobností a bytostí vůbec, kterých se v kalendáři nakonec objevilo 33 (31 lidí a dva psi).

DOMA 2019

V roce 2018 si dárci pořídili na 450 kalendářů DOMA 2019. Vybraná částka přesáhla 330 000 Kč a po odečtení veškerých nákladů spojených s výrobou a propagací kalendáře zbylo Arkadii na každodenní dopravu svých klientů v roce 2019 více než 200 000 Kč.

DOMA 2018

V roce 2017 si téměř 300 dárců pořídilo na 500 kalendářů DOMA 2018. Vybraná částka přesáhla 345 000 Kč a po odečtení veškerých nákladů spojených s výrobou a propagací kalendáře zbylo Arkadii na každodenní dopravu svých klientů v roce 2018 více než 230 000 Kč.

DOMA 2017

Kalendář na rok 2017 byl odměnou za podporu společnosti Alsa v rámci kampaně Společně proti bezmoci, během které se vybralo více než milion korun.
www.zsalsa.cz

Fotograf Štěpán Hon


  • Vystudoval Vyšší odbornou školu publicistiky a titul MgA. získal na Katedře fotografie pražské FAMU.
  • Dlouhodobě se věnuje dokumentární a reportážní fotografii. Připravil řadu společných i samostatných výstav.
  • Od roku 1996 deset let intenzivně dokumentoval život na Zakarpatí. V roce 1998 podnikl s Janem Bouchalem cyklistickou expedici z Prahy ke břehům vysychajícího Aralského jezera v Kazachstánu. V roce 2003 a 2004 působil jako oficiální fotograf prezidenta České republiky.
  • Je spoluautorem dokumentárního filmu Půl čtvrté (ČT, 2008). Několik fotografických cyklů věnoval Moskvě, kde jeho fotografie v obřích rozměrech pokrývají stěny hotelu Pokrovka v centru metropole.
  • V Praze byl spoluautorem happeningu Dopravní andělé. Ve spolupráci s občanským sdružením Post Bellum portrétoval pamětníky pro výstavu „My jsme to nevzdali, příběhy 20. století“. Na dálném evropském severu, kde několik let fotografoval závody psích spřežení, se stal oficiálním fotografem jednoho z nejslavnějších z nich, závodu Femundløpet. V letech 2012 a 2013 byl jedním z oficiálních fotografů MFF Karlovy Vary.
  • Dlouhodobě fotografoval postižené lidi v teplické Arkadii. V roce 2016 vedl kampaň společnosti ALSA (organizace starající se o postižené amyotrofickou laterální sklerózou), za kterou byl spolu s reklamní agenturou Ogilvy oceněn bronzovou Effie.
  • V posledních letech se také intenzivně věnuje svému projektu Evropský deník, v rámci kterého s rodinou navštěvuje svérázné evropské kouty, aby očima dětí objevujících velký svět zachytil jednu z jeho možných současných podob.
  • Ač nepracuje jako fotoreportér, byl několikrát oceněn v rámci prestižní soutěže Czech Press Photo (2000, 2001, 2004, 2014). V roce 2014 dostal za své fotografie cenu Výboru dobré vůle Olgy Havlové.